Starożytne przygody w opowieściach

O starożytnych najmłodszym opowiadał dr Karol Kłodziński z Wydziału Historycznego UG. Podczas zajęć z wychowankami Przedszkola Uniwersyteckiego Historyk z UG przedstawiał dzieje Rzymu w przystępny sposób nawiązując m.in. do przygód walecznych Galów Asteriksa i Obeliksa.

– Moje spotkanie z dziećmi z Przedszkola Uniwersyteckiego, do którego uczęszcza również moja starsza córka Ula, zostało zorganizowane w ramach cyklu spotkań „zawody rodziców” – opowiada dr Karol Kłodziński. – Była to inicjatywa rodziców i Pań przedszkolanek, wymyślona podczas jednego z naszych zebrań. Zastanawialiśmy się wówczas, jak jeszcze moglibyśmy wspierać wszechstronny rozwój naszych dzieci, bardziej angażując się w codzienne życie przedszkola.

Dziękujemy Panu Karolowi za ciekawe opowieści w Przedszkolu Uniwersyteckim.

Młodych słuchaczy najbardziej zainteresowali gladiatorzy, legioniści oraz przygody Asteriksa i Obeliksa. 

Dla naukowca z UG to dopiero pierwsza taka inicjatywa, ale czy ostatnia? – Było to dla mnie w pewnym sensie nowe doświadczenie i – przyznam szczerze – niemałe wyzwanie. Myślę jednak, że z pewnością warto podejmować taki wysiłek, więc – kto wie – może jeszcze kiedyś ponownie będzie okazja, żeby porozmawiać z przedszkolakami o starożytnym Rzymie – zapowiada historyk.