Kadra przedszkola odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci, kształtując ich emocjonalne, społeczne i intelektualne umiejętności. To nauczyciele przedszkolni, którzy nie tylko opiekują się dziećmi, ale również tworzą środowisko sprzyjające uczeniu się poprzez zabawę i wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych.

Kalina Zbytnik: nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, posiada doświadczenie w metodach edukacji alternatywnej; w Przedszkolu Uniwersyteckim pracuje od 2023 roku. Ukończone studia I stopnia z Pedagogiki o profilu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, oraz II stopnia z Pedagogiki o profilu zarządzanie oświatą. Ukończone kursy i szkolenia: instruktor jogi dla dzieci, instruktor rytmiki, wychowawca wypoczynku. Zainteresowania: rękodzieło, muzykowanie, baśnie, joga, podróże.

Zuzanna Żmijewska: studentka 4 roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Gdańsku. Pracę z dziećmi zaczęła już w liceum jako niania, później jako opiekunka w żłobku i od września 2022r w Pozytywnym Przedszkolu Uniwersyteckim. Skończyła kurs z plastyki sensorycznej jako nowoczesnej metody pracy z dzieckiem. Na co dzień promuje zdrowy tryb życia. Swoją miłość do tańca łączy z edukacją poprzez zabawy muzyczno-ruchowe.

Gabriela Bieńkowska: ukończyła studia II stopnia na kierunku pedagogika wczesnej edukacji na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia I stopnia na kierunku nauki o rodzinie w Toruniu. W tym roku udało jej się dołączyć do grona pedagogów i tym samym zaczęła swoją przygodę w Pozytywnym Przedszkolu Uniwersyteckim w Gdańsku. Swój wolny czas poświęca na czytanie książek, słuchanie muzyki i taniec.

Wioleta Dorawa: w Przedszkolu Uniwersyteckim pracuje od 2022 roku, uwielbiam prace z dziećmi i ich bezinteresowność, szczęśliwa mama od 3 lat. Jestem miłośniczką natury, towarzyszką leśnych wypraw przedszkolnych. Jak często mówię LAS jest inspiracją i pozwala nam odetchnąć. Doświadczenia w edukacji alternatywnej nabrałam podczas rocznej pracy w tym przedszkolu. Miałam przyjemność spędzić kilka dni podczas II Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Bajkowym Lesie co bardzo przybliżyło mi temat edukacji outdoorowej. Stale poszukuje nowej wiedzy i doświadczeń. Warsztaty kulinarne i dobra organizacja pracy to także moje mocne strony!